Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Dni spędzone w domu – cel i wyniki zorientowane na pacjenta ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Aby zobaczyć znajome zdjęcia na ścianie, poczuliśmy się, jakbyśmy mogli znowu oddychać – powiedział. Podobnie jak wielu pacjentów i rodzin, chcieli zmaksymalizować liczbę dni, w których pacjent mógł być w domu. Podobny komunikat pojawił się w grupach fokusowych przeprowadzonych przez Camden Clinical Commissioning Group (CCG) w Wielkiej Brytanii, które zadawały pytania słabym pacjentom w podeszłym wieku i ich opiekunom: Co jest dla Ciebie najważniejsze. Priorytetem, który pojawił się był czas spędzony w domu . , A kiedy grupa CCG zdecydowała się zorganizować swoje zasoby kliniczne i społecznościowe wokół tego jednego wyraźnego celu, wyniki obejmowały mniejsze wykorzystanie szpitali i oddziałów ratunkowych, lepsze doświadczenie pacjenta i wyższe morale klinicysty.3
Relacje między liczbą dni z Home Health lub Home Hospice Services w ciągu ostatnich 6 miesięcy życia i całkowita liczba dni spędzonych w domu w ciągu tych 6 miesięcy. Każda kropka reprezentuje region skierowania do szpitala.
Ważną wiadomością z doświadczenia Camden CCG i głębszej analizy danych Medicare w dniach spędzonych w domu jest to, że istnieje różnica między robieniem większej ilości czynności, które mają sens, a organizowaniem wokół celu. Można by się spodziewać, że większe wykorzystanie domowych usług zdrowotnych i hospicyjnych będzie korelować z większą liczbą dni w domu, ale jak pokazuje wykres, jest odwrotnie. W regionach, gdzie pacjenci mieli więcej dni, w których otrzymywali domowe usługi zdrowotne, usługi hospicyjne lub jedno i drugie, spędzali mniej dni w domu (współczynnik korelacji, -0,53).
Krótko mówiąc, kiedy dostawcy zrobili więcej niż jedną rzecz, nie zrobili mniej z drugiej. Jest różnica między robieniem więcej a robieniem czegoś lepszego. Doświadczenie Camden CCG wskazuje jednak, że gdy dostawcy usług opieki zdrowotnej i grupy społeczności współpracują w celu zwiększenia liczby dni spędzonych w domu, można osiągnąć postęp.
Jest wiele innych ważnych pytań do zbadania dotyczących dni spędzonych w domu w ciągu ostatnich 6 miesięcy życia. Na przykład, jakie czynniki społeczno-ekonomiczne, geograficzne, kulturowe i inne podmioty niemedyczne napędzają preferencje dotyczące spędzania dni w domu. Czy dalsza analiza wykazałaby, że opieka hospicyjna w domu jest skuteczna w zwiększaniu liczby dni spędzonych w domu, kiedy ocenia się je w węższym przedziale czasowym, na przykład w ciągu ostatnich 30 dni życia. Ponadto alternatywne rodzaje umów o płatności dla dostawców usług medycznych mogą wpływać na liczbę dni spędzanych przez pacjentów w domu, dlatego należy monitorować wpływ nowych zachęt do płatności. W ostatecznym rozrachunku najważniejsze jest wywoływanie preferencji pacjentów i organizowanie opieki w celu dostosowania ich do indywidualnych celów pacjentów.
Polityka zdrowotna często potyka się, gdy istnieje niepewność co do tego, co staramy się zmaksymalizować w opiece zdrowotnej. Oczywiste jest, że jednym celem jest minimalizacja kosztów, ale należy zmaksymalizować środki równoważące. Śmiertelność nie jest wystarczającym środkiem do określenia doskonałości w opiece; w rzeczywistości żadna miara wydajności nie wystarczy. Wskaźniki wyników, które odzwierciedlają to, co naprawdę ważne dla pacjentów, mogą określać wyniki w sposób, który zwiększa zaangażowanie pacjentów, klinicystów i organizacji świadczących usługi w zmianę opieki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Instytutu Zdrowia w Dartmouth i Praktyki Klinicznej, Liban, NH (ACG, CHC); Bayada Home Health Care, Moorestown, NJ (ACG) i Harvard Medical School, Boston (THL); i Press Ganey, Wakefield (THL) – oba w Massachusetts.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
Barnato AE, Herndon MB, Anthony DL, i in. Czy regionalne zróżnicowanie intensywności opieki na zakończenie życia wyjaśnione jest przez preferencje pacjenta. Badanie populacji amerykańskiej Medicare. Med Care 2007; 45: 386-393
Crossref Web of Science Medline
2. Wennberg JE, Cooper M. Atlas Dartmouth opieki zdrowotnej. Lebanon, NH: Dartmouth Institute (http://www.dartmouthatlas.org).

3. Sayer C. Czas spędzony w domu – wynik określony przez pacjenta. Katalizator NEJM. 26 kwietnia 2016 r. (Http://catalyst.nejm.org/time-spent-at-home-a-patient-defined-outcome).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (17)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: curiosin opinie, wałeczki w moczu, savarix ]

Tags: , ,

No Responses to “Dni spędzone w domu – cel i wyniki zorientowane na pacjenta ad”

 1. Kinga Says:

  stłuczenie, ból mięśniowy, czy nerwoból

 2. Tacklebox Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu boli ząb[...]

 3. Damian Says:

  Tętniak mózgu może przytrafić się w każdej rodzinie

 4. Pogue Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Mleko jaglane[...]

 5. Dominik Says:

  To tylko niedobór witaminy K

Powiązane tematy z artykułem: curiosin opinie savarix wałeczki w moczu