Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Dni spędzone w domu – cel i wyniki zorientowane na pacjenta

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Większość mierników jakości świadczenia opieki zdrowotnej koncentruje się na tym, co robią dostawcy usług medycznych, a nie na tym, czego oczekują pacjenci. Jeśli opieka o wysokiej wartości, skoncentrowana na pacjencie ma być czymś więcej niż retoryką, organizacje opieki zdrowotnej muszą mierzyć wyniki, które są istotne dla pacjentów. Tylko wtedy, gdy to zrobią, będą one zaprojektowane i zorganizowane w sposób, który poprawi te wyniki. Średnia liczba dni spędzonych w domu w ciągu ostatnich 6 miesięcy życia, według regionów poleconych szpitali, dla beneficjentów Medicare, którzy zmarli w 2012 lub 2013 r. Wielkość próbek dla regionów pokazanych w kolorze szarym była poniżej minimalnego wymogu dotyczącego danych dla ośrodków Medicare i Medicaid Services raportowanie.
Aby zrozumieć, w jaki sposób to podejście różni się od dotychczasowych, rozważ dni spędzone w domu w ciągu ostatnich 6 miesięcy życia . Mapa pokazuje średnią liczbę dni spędzonych w domu przez beneficjentów Medicare, którzy zmarli w 2012 lub 2013 r., Na podstawie skierowania szpitalnego region (HRR). HRR to regionalne rynki opieki zdrowotnej zdefiniowane na podstawie historycznych wzorców użycia szpitalnego. Dni w domu obliczono jako 180 dni pomniejszonych o liczbę dni hospitalizacji w ośrodku intensywnej opieki, stacjonarnej placówce rehabilitacyjnej, wykwalifikowanej placówce opiekuńczej lub szpitalnej jednostce hospicyjnej.
Jak sugeruje mapa, istnieje znaczne zróżnicowanie liczby umierających pacjentów w Stanach Zjednoczonych spędzających czas w domu. Średnia wynosiła tylko 120 (180) dni w Los Angeles i Miami oraz 122 w McAllen, Teksasie i Chicago. W Mason City, Iowa, umierający pacjenci spędzili w domu średnio 146 dni. W Grand Junction w Kolorado średnia wyniosła 143; w Rochester, Minnesota, 142. (Dodatkowy dodatek zawierający średnią liczbę dni dla każdego HRR jest dostępny na stronie.)
Zmniejszenie wskaźników readaptacji w szpitalu jest godnym pochwały celem, ale nie jest to dokładnie to samo, co staranie się zmaksymalizować ilość czasu, jaką kruchy i umierający pacjenci spędzają w domu. Czy jeszcze kilka tygodni w domu w ciągu ostatnich 6 miesięcy życia ma znaczenie. Ostatecznie ostateczny wynik kliniczny był taki sam, ponieważ wszyscy pacjenci objęci analizą zmarli. Co więcej, jest wielu pacjentów, którzy wolą nie być w domu, gdy są chorzy i umierają, a dla których dni spędzone w domu są dniami, w których mają mniej niż całkowite złagodzenie dyskomfortu.
Bycie w domu pod koniec życia nigdy nie będzie uniwersalnym celem, ale nasze doświadczenie i badania naukowe sugerują, że wszyscy pozostali równi, pacjenci woleliby być w domu niż w zakładach opieki zdrowotnej. W ankietach na temat ich preferencji dotyczących radzenia sobie z terminalną chorobą większość ludzi (86%) wskazało, że woleliby być w domu w ostatnich dniach. Ponadto nie będą chcieli być na respiratorze, aby uzyskać dodatkowy tydzień życia, i nie są przeciwni lekom, które mogłyby poprawić objawy, ale potencjalnie skrócić życie. Preferencje te są wysoce spójne w różnych regionach kraju i statusie społeczno-ekonomicznym obywateli.1 Pomimo tej zgodności w preferencjach dotyczących końca życia, istnieje duża regionalna zmienność intensywności, wydatków i lokalizacji opieki świadczonej w ciągu ostatnich 6 miesięcy. życia
Nasze zainteresowanie dniami w domu jako miarą wyniku było stymulowane komentarzem jednej osoby – członka rodziny pacjenta z dezorganizacją, który opisał swoje emocje, gdy on i pacjent weszli do drzwi wejściowych do domu po 6-tygodniowa hospitalizacja
[podobne: wędzidełko podjęzykowe, azitrox 500 cena, faza lutealna progesteron ]

Tags: , ,

No Responses to “Dni spędzone w domu – cel i wyniki zorientowane na pacjenta”

 1. Mr. Peppermint Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 2. Leon Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: gabinet dentystyczny[...]

 3. Martyna Says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 4. Mia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: granulator tworzyw sztucznych[...]

 5. Marlena Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: azitrox 500 cena faza lutealna progesteron wędzidełko podjęzykowe