Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Multistate Outer of Listeriosis związany z kantalupą AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

monocytogenes typowo ma dłuższy okres inkubacji (średnio, od do 3 tygodni, zakres od 3 do 70 dni) w porównaniu z innymi powszechnymi patogenami przenoszonymi przez żywność, często komplikując wycofywanie zużytych pokarmów przez pacjentów podczas badań epidemiologicznych. 2 września 2011 r. Departament Zdrowia i Środowiska Naturalnego w Kolorado (CDPHE) powiadomił CDC o wybuchu epidemii listeriozy wykryto po raz pierwszy 29 sierpnia, a siedem przypadków zgłoszono w okresie od 29 sierpnia do 31 sierpnia; dwa przypadki są zazwyczaj zgłaszane każdego sierpnia w Kolorado. Podłoża molekularne z elektroforezą w żelu polietylenowym (PFGE) ujawniły trzy wyraźne kombinacje wzorów PFGE wśród siedmiu izolatów uzyskanych od pacjentów. PulseNet, ogólnokrajowa sieć podtypów molekularnych służących do nadzoru nad chorobami przenoszonymi przez żywność i wykrywaniem epidemii, zidentyfikowała dodatkowe izolaty o nierozróżnialnych wzorach PFGE od pacjentów przebywających w innych stanach. 9 Dalsze choroby, przypisane izolatom z dwoma dodatkowymi, odrębnymi wzorami PFGE, zostały następnie połączone do wybuchu epidemii poprzez testy żywności i środowiskowe. Izolaty wyświetlające którykolwiek z tych pięciu odrębnych wzorów PFGE zostały zgrupowane w celu zdefiniowania podtypów związanych z ogniskiem L. monocytogenes. W tym artykule opisujemy szybkie ogólnokrajowe śledztwo, które miało na celu określenie źródła epidemii.
Metody
Definicje przypadków
Zdefiniowaliśmy przypadek epidemii jako zakażenie potwierdzone laboratoryjnie z dowolnym podtypem zapalenia L. monocytogenes wyhodowanym z miejsca normalnie sterylnego (np. Krwi lub płynu mózgowo-rdzeniowego) w okresie od sierpnia do 31 października 2011 r. przypadek związany z ciążą został zdefiniowany jako zakażenie związane z ogniskiem u kobiety ciężarnej lub noworodka (w momencie pobrania próbki . 28 dni). Uwzględniliśmy wszystkie noworodki z chorobą związaną z epidemią, które urodziły się u zarażonej matki, niezależnie od daty pobrania próbki od niemowlęcia. Stanowi i lokalni urzędnicy zdrowia publicznego dokonali przeglądu aktów zgonu i innych źródeł w celu ustalenia, czy zgony pacjentów z chorobą związaną z epidemią można przypisać do listeriozy. Izolaty L. monocytogenes od chorych skierowano do laboratoriów zdrowia publicznego na podjednostki PFGE o dwóch enzymach za pomocą standardowego protokołu PulseNet.
Badanie epidemiologiczne
Podczas tego badania wykorzystaliśmy Inicjatywę Listeria, wzmocniony system nadzoru, który rutynowo gromadzi szczegółowe informacje na temat pacjentów z listeriozą w Stanach Zjednoczonych. CDC ustanowiło Inicjatywę Listeria w 2004 r., Aby ułatwić szybkie generowanie hipotez dotyczących pojazdów żywnościowych w badaniach klasterów i ognisk listeriozy.11,12 Stosując standaryzowany kwestionariusz Listeria Initiative, zapytaliśmy pacjentów z podejrzeniem choroby związanej z epidemią o spożywanie przetworzonych delikatesów mięsa w stylu, gotowe do spożycia sałatki, owoce morza, owoce, mleko, sery i inne produkty mleczne w ciągu miesiąca poprzedzającego wystąpienie choroby
[hasła pokrewne: savarix, melisal forte, lokson 5 ]

Tags: , ,

No Responses to “Multistate Outer of Listeriosis związany z kantalupą AD 2”

 1. Szymon Says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

 2. Luiza Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: aparaty damon[...]

 3. Bartłomiej Says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

 4. Zesty Dragon Says:

  Article marked with the noticed of: powiększanie ust warszawa[...]

 5. Iga Says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

Powiązane tematy z artykułem: lokson 5 melisal forte savarix