Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Podważanie zakupów opartych na wartościach – wnioski z branży farmaceutycznej ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Jedynym ubezpieczycielem regresu jest całkowite wykluczenie leku z jego receptury, co może być znacznie gorsze dla pacjentów niż umieszczenie go na wysokim poziomie. Jeśli lek zostanie wykluczony, niektórzy pacjenci nie będą mieli pokrycia ani wynegocjowanej zniżki na lek, który może być dla nich szczególnie dobry. W ostatnich latach liczba oferowanych kuponów copayment gwałtownie wzrosła. Szacujemy, że w 2007 r. Jedna czwarta niepodlegających wstrzyknięciu markowych przychodów z narkotyków pochodzi z narkotyków z kuponów współpłacowych; do 2010 r. odsetek ten wzrósł ponad dwukrotnie. Dostępność kuponów stała się od tego czasu nieokiełznana; pojawiają się nawet w popularnych czasopismach. Niedawno zbadaliśmy, w jaki sposób te kupony wpływają na wydatki na leki, które stają w obliczu nowej konkurencji ze względu na ogólną równoważność biologiczną.3 Szacujemy, że kupony zwiększają procent zaleceń wypełnionych markowymi preparatami o ponad 60%. Zauważono, że przeciętnie każdy kupon na copayment zwiększył wydatki krajowe na wszystkie leki o 30 do 120 milionów USD w okresie 5 lat po wejściu generycznym. W naszej próbie, składającej się z 85 leków, w obliczu ogólnej konkurencji po raz pierwszy między 2007 a 2010 r., Szacujemy, że wydatki na 23 leki z kuponami były o 700 milionów dolarów do 2,7 miliarda dolarów wyższe niż byłoby, gdyby kupony nie zostały wydane lub został zbanowany.
Analogia między zakupami opartymi na wartościach w farmaceutykach a nową granicą alternatywnych modeli płatności dla dostawców usług medycznych jest stosunkowo prosta. Ubezpieczyciele coraz bardziej domagają się od dostawców znacznych rabatów w zamian za włączenie ich w bardziej ograniczone sieci lub umieszczenie ich na korzystnych poziomach. Będą prowadzić twarde okazje w lokalizacjach, w których są dostępni alternatywni dostawcy, i będą korzystać z zachęt finansowych dla pacjentów w celu dostarczania ilości dostawcom spełniającym ich kryteria. Z kolei dostawcy mogą próbować ominąć system współfinansowania, rezygnując z podziału kosztów dla pacjentów, bezpośredniego odpowiednika kuponów na współpłacenie. Na przykład niektórzy dostawcy stwierdzili, że opłaca się pobierać ceny, które utrzymują je poza siecią ubezpieczeniową, a następnie rezygnują z dzielenia kosztów4. Rozszerzenie przepisów antymikobijnych obowiązujących w rządowych programach ubezpieczeniowych zwiększyłoby skuteczność selektywnych sieci dla pacjentów ubezpieczonych komercyjnie .
Przykład przemysłu farmaceutycznego sugeruje również inne potencjalne odpowiedzi dostawców na projekty ubezpieczeń oparte na wartościach. Po pierwsze, dostawcy mogą lobbować za ustawami i regulacjami, które uniemożliwiają ubezpieczycielom dążenie do ograniczenia sieci, podobnie jak przemysł farmaceutyczny lobbował, aby zapewnić, że plany Medicare w części D obejmują wszystkie leki w sześciu klasach chronionych , niezależnie od zalecenia Komisji Doradczej ds. Płatności Medicare, że liczba chronionych klas zostaje zmniejszona do czterech. W rzeczywistości widzimy już takie wysiłki branży szpitalnej. W 2013 r. Szpital dla dzieci w Seattle pozwał stanowego komisarza ds. Ubezpieczeń po tym, jak został wykluczony z sieci wielu planów oferowanych na nowej giełdzie ubezpieczeniowej, a program rzecznictwa amerykańskiego szpitala obejmuje niezawodną adekwatność sieci jako cel
[patrz też: badania w kierunku celiakii, leczenie pod mikroskopem warszawa, nadczynność tarczycy u mężczyzn ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania w kierunku celiakii leczenie pod mikroskopem warszawa nadczynność tarczycy u mężczyzn