Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Podważanie zakupów opartych na wartościach – wnioski z branży farmaceutycznej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mimo że konieczne jest zapewnienie konsumentom dokładnych, dostępnych informacji na temat sieci, aby mogli dokonywać świadomych wyborów, rygorystyczne ograniczenia adekwatności sieci mogą zagrozić znaczącym korzyściom, jakie może przynieść selektywne zawieranie umów. Po drugie, dostawcy mogą bardziej agresywnie promować swoje marki; może dojść do gwałtownego wzrostu liczby reklamodawców podobnych do eksplozji w reklamie narkotykowej bezpośrednio do konsumenta, na którą firmy wydały prawie 5 miliardów dolarów w 2014 r. Reklama przez pracowników służby zdrowia była niegdyś tabu, ale ta konwencja się psuje. Choć jest mało prawdopodobne, że taka reklama osiągnie poziom przemysłu farmaceutycznego – ponieważ marże zysku dostawców są cieńsze, a jednostki operacyjne, w stosunku do których stałe koszty reklam będą się rozprzestrzeniać, są mniejsze – dostawcy mogą znacznie zwiększyć swoje wysiłki promocyjne, aby zapewnić, że pozostaną one na rynku. wewnątrz sieci po korzystnych cenach i korzystnym podziale kosztów.
Po trzecie, dostawcy mogą różnicować się poprzez lepsze wyniki i doświadczenia pacjentów, tak aby stały się obowiązkowymi – jak przełomowe związki farmaceutyczne. Z tych możliwych odpowiedzi ta opcja jest najbardziej znaczącym źródłem tworzenia wartości i właśnie to ma na celu zachęcanie do płatności opartych na wartości. Na przykład, w obliczu skarg na rosnące koszty związane z opieką nad bólem pleców i groźbami wykluczenia z sieci, Seattle Mason Medical Center w Seattle opracowało Klinikę kręgosłupa oferującą opiekę opartą na dowodach i wizyty tego samego dnia. Pytania przesiewowe są stosowane do rozróżnienia 15% pacjentów z poważnymi problemami od 85% z nieskomplikowanym bólem. W przypadku tej drugiej grupy Virginia Mason wyeliminowała zbędne obrazowanie, wizyty specjalistyczne i recepty oraz lepszy dostęp i skuteczność terapii fizykalnych. Koszty spadły, a zadowolenie pacjentów wzrosło
Jednak w przeciwieństwie do związków farmaceutycznych, nowe podejścia do świadczenia opieki prawdopodobnie nie będą opatentowane i mogą być łatwiejsze do powtórzenia przez konkurentów. Napędzanie takich innowacji wymagać będzie współpracy między pracodawcami, płatnikami i dostawcami, a także inwestycji publicznych i prywatnych.
Ponieważ sektor opieki zdrowotnej kontynuuje swój powolny, ale nieubłagany marsz ku płatnościom opartym na wartości i projektowaniu ubezpieczeń, musimy przewidywać kontrpodatki. Podejmując trudną postawę w wysiłkach zmierzających do obalenia systemu opartego na wartości, możemy uwolnić innowacje i uwolnić zasoby, aby je wynagrodzić.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 12 października 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Harvard Business School w Bostonie i National Bureau of Economic Research w Cambridge – oba w Massachusetts (LSD); Kellogg School of Management, Northwestern University, Evanston, IL (CJO); oraz UCLA Anderson School of Management w Los Angeles (MAS).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Burwell SM. Określanie celów płatności opartych na wartości – działania HHS mające na celu poprawę opieki zdrowotnej w USA. N Engl J Med 2015; 372: 897-899
Full Text Web of Science Medline
2 Ross JS, Kesselheim AS. Kupony na leki na receptę – nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. N Engl J Med 2013; 369: 1188-1189
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Dafny LS, Ody CJ, Schmitt MA. Kiedy rabaty zwiększają koszty: efekt kuponów copay na ogólne wykorzystanie. Am Econ J Econ Policy (w druku).
Sieć nauki
4. Sixel LM. Wyjątkowe udogodnienia przyciągają pacjentów, podczas gdy ubezpieczyciele płaczą. Houston Chronicle. 15 lipca 2016 r. (Http://www.houstonchronicle.com/business/article/Fancy-amenities-woo-patients-while-insurers-cry-8381696.php).

5. Kenney C. Lepsze, szybsze i tańsze. Magazyn biznesowy Seattle. Lipiec 2011 (http://www.seattlebusinessmag.com/article/better-faster-more-affordable).

Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (8)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (6)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr. Leemore Dafny na temat sposobów, w jakie podmioty świadczące opiekę zdrowotną mogłyby podważyć wysiłki zmierzające do ukierunkowania konsumentów na opiekę o wysokiej wartości. (10:05) Pobierz
[hasła pokrewne: imex piechota, co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego, wędzidełko podjęzykowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Podważanie zakupów opartych na wartościach – wnioski z branży farmaceutycznej cd”

  1. Swampmasher Says:

    to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

  2. Keystone Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog olsztyn[...]

  3. Bartosz Says:

    Samemu się jest tępotą i innych pouczać

Powiązane tematy z artykułem: co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego imex piechota wędzidełko podjęzykowe