Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Przemyślenie pracowników opieki podstawowej – rozszerzona rola pielęgniarek ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Biuro Zdrowia Pracowników. RN są na dobrej drodze do wypełnienia luki. W 2015 roku 43% amerykańskich lekarzy pracowało z opiekunami pielęgniarek dla pacjentów z przewlekłymi chorobami. 3,1 miliona RN w Stanach Zjednoczonych reprezentuje największą w kraju profesję medyczną, a jej liczba ma wzrosnąć o zaskakujące 33% w latach 2012-2025. Dane rządowe pokazują, że liczba absolwentów RN rocznie wzrosła z 69 000 w 2001 155 000 w 2013 r. (Patrz wykres); osobna analiza wykazała, że liczba absolwentów RN wyniosła 200 000 w 2014 r. Zatem praktyki podstawowej opieki zdrowotnej prawdopodobnie skorzystają z puli RN, którzy mogliby zostać zatrudnieni, aby służyć jako opiekunowie chronicznej opieki.
Kilka badań wskazuje, że RNs są kwalifikowani do wykonywania tych wzmocnionych ról. Na przykład, w randomizowanym, kontrolowanym badaniu, pacjenci z cukrzycą i podwyższonym ciśnieniem krwi, którzy otrzymali opiekę od menedżerów opieki RN (w tym rozpoczęcie leczenia i miareczkowanie dawek) częściej osiągali swoje cele dotyczące ciśnienia krwi niż pacjenci, którym opiekowała się opieka przez samych lekarzy.5 Niektóre z państwowych zarządów zarejestrowanych pielęgniarek stworzyły mechanizm, za pomocą którego RN mogą zmieniać dawki leków, stosując standardowe procedury zatwierdzone przez ich kierownictwo przez lekarza.4 Stosując te procedury, RN, którzy zostali przeszkoleni jako trenerzy zdrowia, mogli zapewnić większość opiekę nad pacjentami z niepowikłaną cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i hiperlipidemią, a tym samym dodanie znacznej podstawowej opieki zdrowotnej. RN koordynacja przejść ze szpitala do domu poprawiła samokontrolę pacjenta i zmniejszyła liczbę ponownych hospitalizacji.
Chociaż NP i RN są coraz ważniejsze dla podstawowej opieki zdrowotnej, nadal istnieją przeszkody w wykonywaniu tych ról, które należy przezwyciężyć. Lekarze donoszą, że nowi absolwenci NP początkowo nie czują się dobrze biorąc odpowiedzialność za grupę pacjentów. Aby zaradzić temu problemowi, rozpoczynają się intensywne jednoroczne rezydencje NP opiekuńcze. Jak dotąd istnieje 37 takich programów. Studia doktoranckie zostały zaprojektowane w celu zastąpienia programów NP na poziomie magisterskim, ale rozwijają się wolniej niż oczekiwano.
Jeśli chodzi o wzmocnioną rolę RN, jedną z barier jest to, że ubezpieczyciele publiczni i prywatni rzadko płacą za usługi RN, ale ta bariera zaczyna się rozpadać. Nawet w ramach modelu opłat za usługi, praktyki mogą otrzymywać płatności za wizyty w wellness Medicare i spotkania z opieką przewlekłą, które mogą być w całości prowadzone przez RN. W miarę stopniowego rozszerzania się alternatywnych modeli płatności, podstawowa płatność za opiekę zostanie zmniejszona dzięki odwiedzinom, co pozwoli praktykom przenosić coraz więcej obowiązków na RN i innych członków zespołu.
Nieadekwatność szkolenia w zakresie opieki podstawowej w szkołach pielęgniarskich stanowi kolejną przeszkodę w przekształcaniu się RN w opiekunów. W centrum edukacji pielęgniarskiej w zakresie umiejętności w zakresie opieki szpitalnej pozostawiono pewne podstawowe RN-y nieprzygotowane do roli opiekuna. Amerykańska Akademia Opieki Ambulatoryjnej Pielęgniarstwo i pielęgniarki zajmują się tym problemem poprzez nowe programy nauczania i programy szkoleniowe.
Wreszcie, chociaż RN mogą być przyciągani do regularnych godzin pracy podstawowej opieki zdrowotnej, skupienie się na zapobieganiu i długoterminowych relacjach z pacjentami może również stanowić barierę dla faktu, że wynagrodzenia są niższe w podstawowej opiece zdrowotnej niż w szpitalach.
Pomimo tych wyzwań, niedobór lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i coraz częstsze występowanie chorób przewlekłych są potężnymi siłami pchającymi podstawową opiekę w kierunku silniejszego uczestnictwa NP i RN
[podobne: nadczynność tarczycy u mężczyzn, badania w kierunku celiakii, 1000 dni żywienia dziecka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: 1000 dni żywienia dziecka badania w kierunku celiakii nadczynność tarczycy u mężczyzn