Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Może to być szczególnie ważne u dzieci, u których TIV wywołują słabe reakcje przeciwciał reaktywnych krzyżowo i mają zmniejszoną skuteczność przeciwko grypie B powodowanej przez szczepy linii, które nie są zawarte w szczepionce. 10-12 W obecnym badaniu ocenialiśmy skuteczność szczepionki inaktywowanej czterowalentnej szczepionki przeciw grypie (QIV) w celu zapobiegania grypie A lub B u dzieci w wieku od 3 do 8 lat, stosując konwencjonalny punkt końcowy (jakakolwiek grypa) i dodatkowy punkt końcowy (umiarkowana do ciężkiej grypy), która wychwytuje bardziej klinicznie znaczące wyniki grypy.
Metody
Przestudiuj badanie
Przeprowadziliśmy badanie fazy III, randomizowane, kontrolowane, niewidome dla obserwatorów, finansowane przez GlaxoSmithKline Biologicals. Sponsor był zaangażowany we wszystkie etapy prowadzenia badania i analizy danych. Celem badania była ocena skuteczności QIV w zapobieganiu grypie A lub B u dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Obecność wirusa grypy miała być potwierdzona za pomocą testu reakcji łańcuchowej polimerazy (rt-PCR) w czasie rzeczywistym. Proces otrzymał etyczne zatwierdzenie w każdym centrum uczestniczącym (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Rodzice lub przedstawiciele prawni udzielili pisemnej świadomej zgody, a dzieci w wieku 7 lat lub starsze otrzymały pisemną zgodę, zgodnie z lokalnymi standardami. Sponsor ofiarował szczepionki. Członkowie głównego zespołu piszącego (patrz dodatek uzupełniający) współpracowali przy pisaniu wszystkich szkiców manuskryptu, z pomocą profesjonalnego pisarza medycznego, który był opłacany przez sponsora. Wszyscy autorzy ponoszą odpowiedzialność za dokładność i kompletność danych oraz za wierność badania do protokołu, który jest dostępny pod adresem.
Uczestnicy
Zwerbowaliśmy zdrowe dzieci z 15 ośrodków w Bangladeszu, Dominikanie, Hondurasie, Libanie, Panamie, Filipinach, Tajlandii i Turcji (patrz Dodatek Uzupełniający). Dzieci przydzielono losowo w stosunku 1: 1, aby otrzymać szczepionkę QIV (dawka 0,5 ml) lub szczepionkę przeciw zapaleniu wątroby typu A (Havrix, dawka 0,5 ml), jako kontrolę (patrz Dodatek dodatkowy). Obie szczepionki zostały wyprodukowane przez GlaxoSmithKline Vaccines. QIV zawierał 15 .g antygenu hemaglutyniny z każdego z czterech szczepów: A / California / 7/2009 (H1N1), A / Victoria / 210/2009 (H3N2), B / Brisbane / 60/2008 (Victoria) i B / Floryda / 4/2006 (Yamagata). Dzieci otrzymały jedną lub dwie dawki szczepionki w zależności od stanu szczepienia szczepionką (ryc. S1 w dodatkowym dodatku, patrz rozdział Metody w dodatkowym dodatku dla kryteriów stosowanych do określenia zalewania).
Projekt badania
Pierwsze dzieci zostały zapisane w grudniu 2010 r .; dokładna data różniła się w zależności od kraju
[przypisy: badania w kierunku celiakii, lek w saszetkach na przeziębienie, dentysta od dziąseł ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania w kierunku celiakii dentysta od dziąseł lek w saszetkach na przeziębienie