Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niewiele dzieci miało ostre zapalenie ucha środkowego lub zapalenie płuc (odpowiednio jeden i trzy przypadki w grupie kontrolnej), a żadna z nich nie miała komplikacji pozapłucnych związanych z grypą. QIV zmniejszyło wpływ choroby na codzienne czynności, czas rodzicielski z dala od pracy i wykorzystanie zasobów opieki zdrowotnej, szczególnie w przypadkach choroby o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu. W kohortach obejmujących protokół, 66 dzieci z potwierdzoną rt-PCR, umiarkowaną do ciężkiej grypą, 8 dzieci w grupie QIV i 35 w grupie kontrolnej nie ukończyło szkoły (względne ryzyko z QIV, 0,23 [95% CI, 0,11 do 0,49]), a dziecko w grupie QIV i 4 w grupie kontrolnej hospitalizowano (względne ryzyko 0,25 [95% CI, 0,03 do 2,25]) (tabela 2 i tabela S8 w dodatkowym dodatku). Wyniki były podobne w całej szczepionej kohorcie (tabele S7 i S9 w dodatkowym dodatku).
Odpowiedź immunologiczna
Ryc. 2. Ryc. 2. Immunogenność według szczepu. Miana przeciwciał hamujących hemaglutynację przeciw podtypowi grypy A i linii B w kohortach na podstawie protokołu przedstawiono w okresie przed szczepieniem, miesiąc po podaniu pojedynczej dawki szczepionki u dzieci, które otrzymały szczepionkę przeciwko grypie lub miesiąc po drugiej dawce u dzieci. którzy nie mieli szczepienia przeciw grypie i na końcu badania (6 do 8 miesięcy po pierwszej dawce). (Definicja zalewania w badaniu znajduje się w dodatkowym dodatku.) Dane wyrażono jako geometryczne średnie miana (antylogarytm arytmetycznej średniej z mian transformowanych log10). Dane były dostępne przed szczepieniem i miesiąc po szczepieniu dla 457 dzieci w grupie, która otrzymała czterowalentną szczepionkę przeciw grypie (QIV) i 122 w grupie, która otrzymała szczepionkę kontrolną (szczepionka przeciw zapaleniu wątroby typu A) i były dostępne na końcu badania dla 444 dzieci w grupie QIV i 115 w grupie kontrolnej. Dzieci z miana przeciwciał hamujących hemaglutynację poniżej 1:10 (wartość odcięcia testu) były uważane za seronegatywne. I słupki wskazują 95% przedziały ufności.
W podgrupie immunogenności kohorty na protokół średnie geometryczne miana po podaniu QIV było 10 do 20 razy miano pre-szczepienia wobec wszystkich czterech szczepów szczepionkowych (Figura 2). Po szczepieniu współczynnik seroprotekcji w przypadku każdego szczepu wynosił ponad 95% (ryc. S6 w dodatku uzupełniającym). Immunogenność była podobna w obu grupach wiekowych. Po 6 miesiącach i później po szczepieniu, wskaźnik seroprotekcji w stosunku do szczepów A / H3N2 i B / Yamagata wynosił ponad 90%, a wskaźnik seroprotekcji w stosunku do szczepów A / H1N1 i B / Victoria wynosił ponad 80% (ryc. Odkrycia były podobne w podgrupie immunogenności w całej szczepionej kohorcie.
Bezpieczeństwo
Tabela 3
[więcej w: pylera cena, curiosin opinie, wałeczki w moczu ]

Tags: , ,

No Responses to “Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 7”

 1. Gracjan Says:

  Article marked with the noticed of: stomatologia estetyczna kraków[...]

 2. Mr. Spy Says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 3. Diana Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: optyk pszczyna[...]

 4. Wojciech Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

Powiązane tematy z artykułem: curiosin opinie pylera cena wałeczki w moczu