Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wyniki bezpieczeństwa w całej zaszczepionej kohorcie. Nie stwierdzono istotnych różnic między grupą QIV a grupą kontrolną w odniesieniu do końcowych punktów bezpieczeństwa, z wyjątkiem tego, że ból w miejscu wstrzyknięcia był częściej zgłaszany w grupie QIV (Tabela 3 i Tabela S10 w dodatkowym dodatku). Poważne działania niepożądane wystąpiły u 36 dzieci w grupie QIV (1,4%) oraz u 24 dzieci w grupie kontrolnej (0,9%) (Tabela 3 i Tabela S11 w Dodatku uzupełniającym). Dyskusja
Istnieją ograniczone dane z randomizowanych badań, aby wesprzeć podawanie inaktywowanej szczepionki przeciw grypie u zdrowych dzieci.6 To randomizowane badanie dostarcza dodatkowych dowodów na skuteczność QIV przeciwko grypie (co potwierdzono za pomocą testu rt-PCR). Badanie przeprowadzono w celu uzyskania bezpośrednich dowodów na korzyść kliniczną szczepionki, zwłaszcza w zapobieganiu grypie o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu, która jest najbardziej znaczącym klinicznie wynikiem prowadzącym do konsultacji w zakresie opieki zdrowotnej lub hospitalizacji. Największą wartością szczepień jest zapobieganie klinicznie znaczącej chorobie, a nie łagodna choroba górnych dróg oddechowych. Rodzice najczęściej szukają pomocy medycznej u dzieci z infekcją dróg oddechowych, u których występują objawy choroby dolnych dróg oddechowych, wysoka temperatura lub ból ucha. 16 Badania, które nie różnicują tych objawów grypy od łagodnej choroby, nie mogą ocenić skuteczności szczepionki w łagodzeniu choroby, a zatem może zaniżać jej wartość.
Nasze badanie wykazało skuteczność QIV wynoszącą 55% w stosunku do grypy o dowolnym nasileniu. Jest to podobne do oszacowania skuteczności TIV w innych randomizowanych badaniach klinicznych: 43% (wśród dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat), 17 51% (wśród dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat), 18 i 56% ( wśród dzieci w wieku od 3 do 9 lat, przeciwko chorobie H1N1) 19, a także szacunkowo 48% z metaanalizy danych dla dzieci w każdym wieku 20. W naszym badaniu skuteczność QIV była wyższa w porównaniu z umiarkowaną. do ciężkiej choroby (około 70% ogólnie iw każdej z dwóch grup wiekowych). Większość przełomowych przypadków w grupie QIV miała łagodny przebieg. W analizie post hoc QIV było związane z 80% zmniejszeniem częstości występowania dolnych chorób dróg oddechowych (najczęstszym ciężkim wynikiem grypy) i 70% obniżeniem tempa temperatury ciała powyżej 39 ° C, w porównaniu z ze szczepionką kontrolną.
Nasze badanie dostarczyło dowodów na to, że QIV zapobiega grypie związanej indywidualnie ze szczepami A / H1N1, A / H3N2 i B Victoria. Zaobserwowano tylko dwa potwierdzone rt-PCR przypadki związane z wirusem B Yamagata (oba w grupie kontrolnej), uniemożliwiające sensowne oszacowanie skuteczności szczepionki przeciw temu szczepowi.
[podobne: elmed warszawa, causeiloveu1 instagram, imex piechota ]

Tags: , ,

No Responses to “Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 8”

 1. Wooden Man Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 2. Nightmare King Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do stres[...]

 3. Airport Hobo Says:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 4. Blister Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: winstrol[...]

 5. Seweryn Says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

Powiązane tematy z artykułem: causeiloveu1 instagram elmed warszawa imex piechota