Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Szczepionka do zapobiegania grypie łagodnej i umiarkowanej do ciężkiej u dzieci AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
November 4th, 2018

Jednak odpowiedź immunologiczna na B Yamagata była tak wysoka, jak odpowiedź na inne szczepy, co sugeruje, że skuteczność QIV przeciwko B Yamagata może być podobna do skuteczności przeciw innym szczepom. Skuteczność szczepionki jest znacznie zmniejszona, gdy szczep szczepionki B jest niedopasowany do krążącego szczepu.7-10 Tylko na Filipinach wykryto obie linie B, odzwierciedlające nieprzewidywalną zmienność geograficzną krążenia wirusa grypy. Oczekuje się, że wprowadzenie QIV spowoduje nieznacznie niższą częstość występowania wyników związanych z grypą niż w przypadku TIV, z efektem netto różnym w poszczególnych sezonach. 21 Prawdziwa wartość QIV będzie widoczna w latach, gdy dwa Linie B to kokirculating lub jeśli następuje przejście z jednej linii do drugiej pomiędzy czasem powstania szczepionki a początkiem sezonu grypowego. Grypa u dzieci powoduje zwiększone wizyty ambulatoryjne, hospitalizacje i dni opuszczone ze szkoły.1-3.26,22,23 Wśród dzieci z umiarkowaną do ciężkiej chorobą, QIV, w porównaniu ze szczepionką kontrolną, było związane z 69 mniej wizyt lekarskich, 75% mniej hospitalizacji, 77% mniej nieobecności w szkole i 61% mniej nieobecności rodziców w pracy. We wszystkich badanych krajach rok szkolny obejmuje większość szczytowego sezonu grypowego. Wiek, w którym dzieci rozpoczynają dzienną opiekę lub szkołę, jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych krajach, w wieku od 3 do 7 lat. Odsetek rodziców pracujących poza domem również jest zmienny. Oszacowanie wpływu szczepień na QIV na nieobecność w szkole i miejscu pracy stanowi zatem szerokie przybliżenie. W krajach poza badaniem, w których dzieci zaczynają uczęszczać do przedszkola lub szkoły w młodszym wieku, większa część rodziców pracuje poza domem lub w obu przypadkach wpływ szczepień na absencję może być większy, niż to jest tutaj wskazane.
Profil bezpieczeństwa QIV był podobny do profilu szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, którego używaliśmy jako kontroli, z tym wyjątkiem, że ból w miejscu wstrzyknięcia był częściej zgłaszany w grupie QIV. Doświadczenie bólu w miejscu wstrzyknięcia z QIV w porównaniu z TIV było zmienne, a niektóre badania sugerowały podobny poziom bólu z QIV i TIV, a inne sugerowały nieznacznie wyższy poziom bólu przy wyższej QIV.24-27 A gorączki wynikające z włączenia czwartego szczepu stanowiły problem teoretyczny ze względu na wysoką częstość występowania gorączki obserwowaną w przypadku TIV Fluvax (CSL) w Australii28, która prawdopodobnie wynika z większej liczby składników wirusowych w tej szczepionce niż w inne TIV. Jednakże w obecnym badaniu częstość występowania gorączki była podobna w grupach QIV i kontrolnych i podobna do częstości obserwowanej w poprzednich badaniach TIV u dzieci (w której gorączkę zdefiniowano jako temperaturę ciała 37,5 ° C lub wyższą lub 38 ° C lub więcej)
[patrz też: przegladarka skierowan na leczenie uzdrowiskowe, bioptron tabela naświetlań, choroba von gierkego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bioptron tabela naświetlań choroba von gierkego przegladarka skierowan na leczenie uzdrowiskowe