Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Tolerowanie niepewności – następna rewolucja medyczna ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nieadekwatne reakcje lekarzy na niepewność przyczyniają się do stresu związanego z pracą.2 Trudności z przyjęciem niepewności przez lekarzy wiązały się również ze szkodliwym wpływem na pacjentów, w tym z nadmierną kolejnością testów, które niosą ze sobą ryzyko fałszywie dodatnich wyników lub jatrogennego uszkodzenia ciała i zatrzymania u źródła. informacji od pacjentów.3 Ponadto, próbując osiągnąć poczucie pewności zbyt wcześnie, ryzykujemy przedwczesne zamknięcie w naszym procesie decyzyjnym, tym samym pozwalając, aby nasze ukryte założenia i nieświadome uprzedzenia miały większą wagę niż powinny, przy zwiększonym potencjale dla błędu diagnostycznego. Nasza potrzeba tolerowania niepewności nigdy nie była pilniejsza. Technologia rozwija się błyskawicznie, a teraz jesteśmy w stanie, za naciśnięciem przycisku, uzyskać natychmiastowy dostęp do mnóstwa usług i produktów. Z naszego doświadczenia wynika, że wielu aktualnych studentów medycyny, cyfrowych tubylców, poszukuje struktury, wydajności i przewidywalności; upierają się, że znają właściwą odpowiedź i są sfrustrowani, gdy nie można ich dostarczyć. Ta postawa niewątpliwie zwiększa prawdopodobieństwo, że będą postrzegać niepewność jako zagrożenie. Biorąc pod uwagę wzrost dostępu do informacji w trybie online i elektronicznym, uczniowie mogą spędzać mniej czasu przy łóżku w szarej medycynie, a więcej czasu przed ekranem pochłaniającym przetwarzane i ogólne informacje, a nie natychmiastowe i specyficzne realia. Ich internetowe doświadczenia mogą wzmocnić ich poczucie czarno-białego świata, w którym pewność jest łatwo osiągalna – antyteza perspektywy, którą będą musieli rozwijać w medycynie XXI wieku.
Uważamy, że kultywowanie tolerancji dla niepewności i usuwanie barier dla tego celu dla lekarzy, pacjentów i systemu opieki zdrowotnej będzie wymagać rewolucyjnej zmiany w kulturze i podejściu do niepewności. Nasze programy nauczania (formalne, nieformalne i ukryte), oceny i oceny będą musiały zostać zmodyfikowane, aby uwydatnić uzasadnienie, możliwość więcej niż jednej prawidłowej odpowiedzi i uwzględnienie wartości naszych pacjentów. Nauczyciele mogą zacząć od zadawania pytań koncentrujących się na jak i dlaczego , a nie co – stymulując dyskusję obejmującą szare aspekty ludzkiego zdrowia i choroby, aspekty, których nie można starannie skategoryzować, i zachęcając uczniów do ciekawości odkrywają i potrafią wygodnie usiąść z niepewnością, uznając, że pewność nie zawsze jest celem końcowym.
Nasze programy nauczania powinny rozpoznawać diagnozę jako dynamiczną i ewoluującą – proces iteracyjny, który uwzględnia wiele różnych perspektyw. Możemy mówić o hipotezach zamiast diagnozach , zmieniając w ten sposób oczekiwania zarówno pacjentów, jak i lekarzy i ułatwiając zmianę w kulturze. Ta zmiana może pociągać za sobą omawianie niepewności bezpośrednio z pacjentami, celowo odzwierciedlając jej pochodzenie – subiektywność w narracji choroby, czułość diagnostyczną i swoistość, nieprzewidywalność wyników leczenia i nasze własne ukryte założenia i nieświadome uprzedzenia, by wymienić tylko kilka. Możemy następnie nauczyć lekarzy w jaki sposób przekazywać naukową niepewność, która jest niezbędna, jeśli pacjenci mają prawdziwie uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, i możemy zmniejszyć dyskomfort wszystkich poprzez przeformułowanie niepewności jako wyzwania do pokonania, a nie jako zagrożenia.
Zgodnie z tymi celami programowymi, nasze oceny uczniów mogą odzwierciedlać środowisko w skali szarości, odsuwając się od czarno-białych pytań wielokrotnego wyboru, które są zbyt częste w naszych egzaminach i które wpajają uczniom przekonanie, że istnieje zawsze właściwa odpowiedź
[przypisy: groomershop, wałeczki w moczu, azitrox 500 cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Tolerowanie niepewności – następna rewolucja medyczna ad”

 1. Róża Says:

  [..] Cytowany fragment: anatomia palpacyjna[...]

 2. Piotr Says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

 3. Joanna Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: USG ciąży[...]

 4. Jan Says:

  Nie wiem czemu służy ten artykuł.

 5. Stanisław Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: badanie dopplera[...]

 6. Kitchen Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

Powiązane tematy z artykułem: azitrox 500 cena groomershop wałeczki w moczu