Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Transformacja ciężkiej pracy służby zdrowia

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rządy i organy regulacyjne wywierają wpływ na wyniki organizacji i praktyków służby zdrowia przede wszystkim poprzez pozytywne i negatywne zachęty finansowe, ograniczenia regulacyjne dotyczące ich licencji na praktykę oraz wsparcie działań poprawiających wyniki poprzez programy edukacyjne, badawcze i pomiarowe. Podejścia finansowe mają na celu zmotywowanie do zmian w sposobie, w jaki organizacje i praktycy konfigurują swoje systemy i zapewniają opiekę, przy założeniu, że gdy będą zmotywowani do poszukiwania nadwyżki lub uniknięcia sankcji, będą chętni i zdolni do lokalnych zmian operacyjnych w celu zmniejszenia koszt i poprawa bezpieczeństwa, doświadczenia pacjenta i wyników. Niestety, doświadczenie pokazuje, że chociaż zmieniony rynek może być pomocnym warunkiem wstępnym do poprawy lokalnego działania, prawie nie gwarantuje on skutecznych zmian operacyjnych. Niektóre organizacje z powodzeniem przekształciły się, znacznie podnosząc wydajność i jakość. Jak oni to zrobili. Jednym popularnym podejściem jest kierowana przez kierownictwo zmiana struktury i zarządzania – ruchome pola na planach organizacyjnych pojedynczego podmiotu lub systemu regionalnego. Usługi są łączone lub dzielone, definiowane są nowe role i przypisywane nowe obowiązki. Takie podejście przemawia do zarządów, dyrektorów generalnych i konsultantów, ponieważ duże zmiany można wprowadzić szybko. Ale takie przegrupowania mogą zawieść1. Badanie organizacji, które osiągnęły i utrzymały znaczną poprawę wydajności, ujawnia, że trwała transformacja wymaga nieustannej ciężkiej pracy w zakresie lokalnego przeprojektowania operacyjnego.
Organizacja opieki nad dziećmi jest ostatecznie zarządzana przez struktury i procesy na oddziale, w klinice lub na poziomie praktyki. Elementy te zwykle narastały z biegiem czasu, często w odpowiedzi na regulacje lub technologię, bez późniejszego przeglądu wydajności lub celowej aktualizacji. Z drugiej strony, udane transformatory z Seattle Virginia Mason Medical Center do Salford Royal National Health Service Foundation Trust w Anglii nieustannie wprowadzają niewielkie zmiany w swoich strukturach i procesach przez długi czas.2 Wszystko od komunikacji z pacjentami po czyszczenie gastroskopów zamawianie testów i wybór terapii podlegało przeprojektowaniu. Główna zmiana wynika z agregacji zysków marginalnych.
Doświadczenia tych organizacji wyjaśniają, że zespoły multidyscyplinarne muszą podjąć to przeprojektowanie. 3 Zapewnienie nowoczesnej opieki zdrowotnej integruje tak wiele specjalistycznych umiejętności – klinicznych i nieklinicznych – a pacjenci rutynowo przekraczają tak wiele wewnętrznych i międzyorganizacyjnych granic, że żaden pojedynczy projektant nie może stworzyć wysoce funkcjonujący mikrosystem. Takie zespoły często mają zróżnicowane członkostwo, w tym nie tylko pacjentów, lekarzy kierujących, pracowników korporacyjnych i dostawców usług społecznych, ale także inżynierów projektantów. Kiedy zespoły te przeprojektowują lokalne struktury i procesy, robią więcej, niż piszą protokół najlepszych praktyk . Zmieniają także kolejność pracy, siłę roboczą, technologię wspierającą, a nawet fizyczne strony świadczenia opieki.
Inne trudne prawdy wyłaniają się z badania udanych organizacji. Zespoły często przeprojektowują lokalne struktury i procesy pomimo braku starszego wsparcia, odpowiednich danych, kapitału lub systemu zwrotu kosztów, który nagradza ich wysiłki
[przypisy: curiosin opinie, melisal forte, esculap marki ]

Tags: , ,

No Responses to “Transformacja ciężkiej pracy służby zdrowia”

 1. Nacho Says:

  moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka

 2. Sidewalk Enforcer Says:

  Article marked with the noticed of: chirurgia plastyczna[...]

 3. Tadeusz Says:

  bóle podbrzusza i z boku koło biodra to glisda

 4. Nadia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leczenie chorób prostaty[...]

 5. Kitchen Says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

Powiązane tematy z artykułem: curiosin opinie esculap marki melisal forte