Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Vedolizumab jako terapia indukcyjna i podtrzymująca w chorobie Leśniowskiego-Crohna AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Około 80% pacjentów otrzymywało uprzednio leki immunosupresyjne, a 900 pacjentów (około 30%) miało ponad 24 miesiące ekspozycji na vedolizumab. Ze względu na brak komercyjnie dostępnego zwalidowanego testu nie oceniano stanu przeciwciał wirusa JC. Jednak w podobnych populacjach z chorobą Leśniowskiego-Crohna odnotowano wskaźniki seropozytywności wynoszące co najmniej 50%. 31-38 U pacjentów ze stwardnieniem rozsianym otrzymujących leczenie natalizumabem ogólna częstość występowania PML jest większa niż przypadek u 500 pacjentów (2,0 na 1000; , około na 3000 [0,3 na 1000] przy .24 miesiącach ekspozycji i bez wcześniejszej terapii immunosupresyjnej do około na 150 [6,7 na 1000] przy> 24 miesiącach ekspozycji i wcześniejszej terapii immunosupresyjnej) .13 Częstość 5 zgonów na 1115 pacjentów obserwowanych w tym badaniu (patrz dodatek dodatkowy) jest podobna do częstości zgonów związanych z innymi lekami biologicznymi.11,23,25-27 Nowotwory zgłaszano u 4 pacjentów leczonych vedolizumabem (dwa ciała stałe nowotwory i dwa nieczerniakowe raki skóry). Konieczne są długotrwałe badania epidemiologiczne, aby w pełni scharakteryzować bezpieczeństwo vedolizumabu.
Badanie pozostawia bez odpowiedzi kilka pytań, w tym, którzy specyficzni pacjenci z chorobą Crohna mogą czerpać największe korzyści z vedolizumabu. Ponadto, projekt badania nie pozwalał na odpowiednią ocenę potencjalnych synergistycznych efektów połączenia wekolizumabu z lekami immunosupresyjnymi.
Podsumowując, pacjenci z umiarkowanie lub ciężko chorą chorobą Leśniowskiego-Crohna, którzy byli leczeni vedolizumabem, w porównaniu z tymi otrzymującymi placebo, byli bardziej prawdopodobne, że mieli remisję kliniczną w 6. tygodniu, ale nie mieli większej szansy na odpowiedź CDAI-100. Wśród pacjentów, którzy mieli odpowiedź na vedolizumab w 6 tygodniu, odsetek remisji klinicznej w 52 tygodniu był istotnie wyższy u pacjentów otrzymujących vedolizumab co 8 tygodni lub co 4 tygodnie niż u osób otrzymujących placebo.
[przypisy: faza lutealna progesteron, baikadent żel, imex piechota ]

Tags: , ,

No Responses to “Vedolizumab jako terapia indukcyjna i podtrzymująca w chorobie Leśniowskiego-Crohna AD 10”

 1. Nikodem Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog dziecięcy poznań[...]

 2. Oliwier Says:

  Jak prawidłowo ułożyć chorego na boku?

 3. Jadwiga Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia[...]

 4. Ida Says:

  pani doktor powiedziała, że i tak moga odrastać

 5. Crazy Eights Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu implanty warszawa cena[...]

 6. Sexual Chocolate Says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

Powiązane tematy z artykułem: baikadent żel faza lutealna progesteron imex piechota