Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Wracając z martwych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Byłem świadomy wzrostu śmiertelności po śmierci współmałżonka i poczułem się winny, że wcześniej go nie odwiedziłem. Zajrzałem do rejestru, żeby zobaczyć, co się stało, ale nic nie znalazłem. Wypróbowałem nasze narzędzia wymiany informacji, aby sprawdzić, czy został hospitalizowany gdzie indziej – znowu nic. Szukałem w Google i znowu nic nie znalazłem. W końcu zadzwoniłem pod jego numer telefonu domowego, mając nadzieję, że może tam być krewny, który opowie mi, co się stało. Gdy zadzwonił telefon, przygotowałem się na złożenie kondolencji. Byłem zaskoczony, kiedy sam pacjent odpowiedział. Wyjąkałem: Wołam o naprawdę dziwny powód .
O mojej śmierci, prawda. Powiedział. A potem opowiedział mi swoją historię.
Przez następne 24 godziny mój szpital przywrócił go do życia w naszym systemie i przełożył termin spotkania, który został odwołany. Koledzy z mojego szpitala i jego płatnik komercyjny pomogli pacjentowi i mnie w autopsji informacyjnej zrozumieć, w jaki sposób umarł . Skoncentrowaliśmy się na dwóch kwestiach: w jaki sposób błędne informacje dotarły do indeksu Śmiertelności Ubezpieczeń Społecznych, który służy jako jedyne źródło prawdy o tym, kto jest martwy lub żywy w Stanach Zjednoczonych, a także o tym, jak rozprzestrzeniła się dezinformacja.
Podobnie jak większość lekarzy, w trakcie mojej kariery ukończyłem wiele aktów zgonu – często podejmując dwie lub trzy próby ich poprawienia – ale nie wiedziałem, co będzie dalej. Świadectwa zgonu przechowywane są na poziomie stanu, a dane są wprowadzane do rejestrów w urzędach stanu cywilnego. Następnie są one przesyłane drogą elektroniczną do pliku głównego aktu zabezpieczenia społecznego, który jest aktualizowany co tydzień.
W wielu przypadkach, w których ludzie są niedokładnie zaklasyfikowani jako martwi w pliku Death Master, ktoś nieprawidłowo wprowadził numer ubezpieczenia społecznego. W tym przypadku Ubezpieczenie Społeczne miało tę samą datę śmierci dla męża i żony. Nie ma faktycznego aktu zgonu dla mojego pacjenta, który przeżył, więc prawdopodobnie błąd został wprowadzony podczas wprowadzania danych jego żony do certyfikatu.
Błędy się zdarzają – ale replikują się szeroko, gdy pojawiają się w Indeksie Śmierci. Instytucje finansowe wykorzystują te informacje do zamrożenia kont, zapobiegania oszustwom i zaprzestania wypłacania świadczeń. Służba Społeczna sama sięgnęła na konta bankowe mojego pacjenta, aby pobrać wypłaty zasiłków z Ubezpieczeń Społecznych, które byłyby niewłaściwe, gdyby faktycznie umarł 28 grudnia 2015 r. Medicare przestaje wypłacać świadczenia, a ubezpieczyciel komercyjny tego pacjenta otrzymuje codzienną paszę danych od Medicare do zaktualizuj informacje, które czerpie z baz danych śmierci w Massachusetts.
Pracownicy służby zdrowia, tacy jak mój szpital, dowiadują się, którzy pacjenci zmarli lub stracili ubezpieczenie poprzez kontrole wstępne. W tym przypadku moi koledzy sądzili, że mają dwa źródła weryfikujące jego śmierć – nieświadomi, że komercyjny ubezpieczyciel otrzymał informacje z innego źródła – Medicare.
Szybkość i efektywność działania tego systemu przynosi realne korzyści. To jest zatrważające doświadczenie dla większości lekarzy, aby rodzina zmarłego pacjenta otrzymała automatyczne przypomnienie nadchodzącej wizyty – bolesne wskazanie chaosu współczesnej opieki zdrowotnej
[podobne: co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego, elmed warszawa, trójgłowy łydki ]

Tags: , ,

No Responses to “Wracając z martwych ad”

  1. Pogue Says:

    u nas w kraju lepsze jagody niz jakies chinskie gowno

  2. Samuel Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: medycyna estetyczna lublin[...]

  3. Electric Player Says:

    Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego elmed warszawa trójgłowy łydki