Dermatolog i ortopeda
Just another WordPress site

Wracając z martwych cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Cieszę się, że te połączone systemy informacyjne zmniejszają częstotliwość występowania tego rodzaju błędów. Ale szersze implikacje są podkreślane przez doświadczenie mojego pacjenta. W naszym społeczeństwie przewodowym dezinformacja rozprzestrzenia się szybko i szeroko i zbyt często nie ma procesu korygowania rzadkich, ale nieuniknionych błędów. Tejal Gandhi, prezes National Patient Safety Foundation, skomentował: Ta historia pokazuje, jak nowe osiągnięcia tworzą nowe problemy. Poważnie naciskaliśmy na interoperacyjność, ale w jaki sposób zapewniamy poprawność dzielenia się informacjami. Zastanów się, jak błędne informacje na temat alergii, leków i diagnoz rozprzestrzeniają się przez system. Kiedy pokazujemy pacjentom ich zapisy, nagle pojawia się wiele próśb o poprawienie informacji.
Mojemu pacjentowi udało się przekonać każdy szpital, bank i ubezpieczyciela – po jednym na raz – że nie umarł. Był w stanie przetrwać zakłócenia swoich finansów bez trudności – ale szybko zauważa, że wielu innych nie mogło. Pracuje w górę, ale potrzeba kilku miesięcy, aby poprawić błędne informacje w pliku Death Master. Mimo że poziom błędu wynosi znacznie poniżej 1%, powiedziano mu, że przed nim jest długa linia życia.
Komunikat na wynos mówi, że dobry system to taki, który wie, że jest niedoskonały i zawiera szybki i stosunkowo bezbolesny sposób na poprawienie błędów. Systemy muszą być zaprojektowane tak, aby przewidywać, gdzie mogą wystąpić awarie, oraz aby określić najlepsze sposoby zapobiegania i korygowania ich, bez konieczności wykonywania wielu pracochłonnych kroków. Ten rodzaj procesu cofania jest potrzebny w trakcie przepływu informacji w służbie zdrowia.
Kiedy już nauczymy się, jak zaprojektować te procesy korekcji błędów z powodzeniem, możemy przyjąć cierpienie wywołane przez inne wzmacniacze przepływu informacji – takie jak przycisk Odpowiedz wszystkim .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od prasy Ganey, Wakefield i Harvard Medical School w Bostonie – oba w Massachusetts.

Materiał uzupełniający
[patrz też: badanie kwas moczowy cena, wątroba muszkatołowa, choroba von gierkego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie kwas moczowy cena choroba von gierkego wątroba muszkatołowa